logo

Akıllı Dolgu AnkaraAkıllı dolgu Ankara işlemleri sistemi hakkında bu yazımızda sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Cilt gençleştirme açısından çok önemli bir faktör olduğunu söylemekte fayda var. Özellikle kolajen üretimini arttıran dolgular tercih edilmesi açısından da akıllı dolgu insanlar tarafından daha sağlıklı olması ile ön plana çıkıyor.

Akıllı Dolgu Nedir?

Akıllı dolgu Ankara son zamanlarda çok merak edilen bir olgu olarak karşımıza çıkıyor. Gerek kadınlar gerek erkekler için elbette ki yaşlanma belirtilerini geciktirme arzusu önemli bir halde. Giderek artan talebi karşılamak için de bu anlamda teknolojinin faydaları ile her geçen gün yenilikler üretilmektedir. Bunlardan biri de akıllı dolgu sistemleri cildi gençleştirmenin yanı sıra kolajen üretimini arttırarak ve daha da başarılı sonuçların oluşması sağlanıyor. Kolajen üretimi sayesinde aslında akıllı dolgu ile birlikte yüzde yetmiş oranında daha başarılı sonuçların alınması da sağlanmış oluyor.

Akıllı Dolgu Nasıl Yapılır?

Akıllı dolgu uygulaması yüz bölgesinde olabileceği gibi göz altında veyahutta dudaklarda rahatlıkla uygulanabilir. Kısacası aslında her yere uygulanabilen bir sistemdir. Genel anlamda ağrısız bir uygulamadır. Lokal anesteziyle uygulanması gerçekleştirilmektedir. Uygulama sonrasında çok rahatlıkla günlük hayata dönebilir ve tüm aktivitelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tam anlamı ile etkinin sonucunu görmek için 3. ila 4. ayında olması gerekmektedir. Bu lokal anestezi uygulamasından sonra akıllı dolgu uygulamasına geçilir ve istediğiniz yere bu uygulamanın gerçekleştirilmesi sağlanır. Burada kolajen etkisiyle daha hızlı bir şekilde iyileşme gerçekleştirilmekte ve istenilen sonuçların alınması sağlanmış bulunmaktadır.

Akıllı Dolgu Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

Akıllı dolgu işlemlerinde genel anlamda aslında herkesin yaptırabileceği bir işlem olduğunu söylemek gerekli. Ancak ağırlıklı olarak 18 yaş sınırı bulunmaktadır. Ancak sağlıksal durumlarda uzmanın onayı dahilinde böyle bir müdahale yapılması olağandır. Uzman onayı olmadıktan sonra 18 yaşından küçükken böyle bir işlemin yapılması genel anlamda vücudun tam net bir şekilde oluşmaması sebebiyle istenilen sonuçları tam anlamı ile ulaşılamaması da beraberinde getirebilmektedir. Sağlıksal durumlar vuku bulduğunda bu anlamda doktor onayı ile işlemler yapılmaktadır.

Akıllı Dolgu Yan Etkisi Var Mı?

Akıllı dolgu sisteminin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Sadece işlemin yapılması akabinde bir süre boyunca bir şişlik oluşabilir. Ancak bu şişlik aslında jele aittir. Birkaç hafta içerisinde kaybolacaktır. Kesinlikle güvenilir olduğunu ve 1 ay ile 3 ay arasında da tamamen geçeceğiniz söyleyebiliriz. Bu arada tüm işlemin sonucunun net bir şekilde oturacağını söyleyebiliriz. Bu anlamda telaş etmenize lüzum da bulunmamaktadır. Uzman ile görüşme yaptığınız takdirde de bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Akıllı Dolgu Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Akıllı dolgu uygulamaları ortalama olarak 1 saat kadar sürmekte ve 4 yıla kadar da etkisini sağlayabilen 4 ayrı formda size ulaştırılmaktadır. İlk işlem sonrasında etki 3 ayın bulunması ile net bir şekilde ortaya çıkar. Bu arada otururken de aynı zamanda hacim artışı yapmaması da öne çıkan özellikleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamda da rahatlıkla yapılabilecek bir işlemdir.

Akıllı Dolgu Narkoz Altında Mı Yapılır?

Akıllı dolgu narkoz altında yapılan bir işlem değildir. Bu işlem sadece işlevsel olarak lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Bu sayede hiçbir acı duyulmaması sağlanır. Bu işlemlerle ilgili olarak uzman doktorlarımıza da sizler de danışabilir ve işlemlerinizi çok da sağlıklı bir formda gerçekleştirebilirsiniz. Bu tip durumlarda Ankara'da bulunan uzmanlarımız sizlere gerekli işlemler hakkında detaylı bir şekilde bilgi verecek ve daha sağlıklı sonuçlar almanız istediğini sonuçlara daha rahat ulaşmanız sağlanmış olacaktır.

Son Bilgi Yazıları