logo

Akne İzi Tedavisi Ankara

Akne izi tedavisi Ankara toplum tarafından genelde ergenlik döneminde başlayan bir süreçtir. Ancak, her yaşta insanın korkulu rüyası olabilmektedir. Gerek stresli dönemlerinizde, gerekse yoğun iş temponuzdan bunaldığınız zamanlarda sivilceler kendini gösterebilmektedir.

Akne İzi Tedavisi Ankara Nedir?

Akne izi tedavisi Ankara her alanda olduğu gibi çeşitli tedavi süreçleri ve yöntemleriyle yapılır. Bu tedavi türleri aknelerin bıraktığı izler yapılarına göre değişiklik gösterir. Akne izi tipine göre 3-4 seansta geçenler olabildiği gibi 8 seansta bile tam olarak geçmeyenler olabilir. Tedavi yöntemi cilde göre belirlenir. Aşırı yapılan tedaviler başka büyük sorunlara denen olabilir. Bu nedenle doktorunuza danışmadan yaptırmayın

Akne İzi Tedavisi Ankara Nasıl Yapılır?

Sivilce tedavisinde tedavinin türü çok önemli bir etkendir. Sivilcelerin türleri 4 çeşide ayrılır. Yüzeysel sivilce izlerini yok etmek için kimyasal yolla yapılan peeling yöntemi kullanarak cilt soyulur. Bununla beraber dermoroller tedavisi yapılırken PRP tedavisi uygulanır. Dermoroller uygulandığı sırada mezoterapi ve fraksiyonel lazer tedavisi uygulanır.

İcepick skar türü sivilce izi tedavisi yöntemi uygulanırken yüzeysel bir kimyasal peeling yapılır. Ardından mikro iğneleme (dermoroller) yapılır. Bu işlem bittikten sonra PRP, fraksiyonel CO2 lazer ve spot TCA, fraksiyonel iğneli radyo frekans yöntemi kullanılır. Bu tedavilerin sırasını doktorunuz belirler.

Bir başka sivilce izi türü de boxcar sivilce izleridir. Derin bir kimyasal peeling yöntemi kullanılır. Ardından dermaroller ve PRP uygulanır. Fraksiyonel CO2 lazer ve PRP ile tedavi devam eder. Fraksiyonel Er-YAG lazer, fraksiyonel iğneli radyo frekans ve PRP tedavisiyle birlikte punch yükseltme yapılarak tedavi sonlandırılır.

Rolling skar türü sivilcelerde akne skarı diğerlerine nazaran daha farklıdır ve derinin üst tabakası derinin alt tabakası tarafından çekilmesi sebebiyle oluşur. Bundan dolayı diğer sivilcelerde kullanılan kimyasal peeling, spot TCA, fraksiyonel CO2 lazer, fraksiyonel iğneli radyo frekans vb. yöntemler yeterince etkili olmaz. Rolling akne skarının tedavisinde subsizyon ve dolgu yöntemi sıklıkla uygulanır.

Akne İzi Tedavisi Kimler Yaptırabilir?

Bu tedavi yöntemleri uygulandıkları bölge ve tedavi türü dikkate alınarak söylemek gerekirse tedavi süreçleri değişiklik gösterebilir. Hamilelerin yaptırmamasında fayda vardır.

Akne İzi Tedavisi Yan Etkisi Var Mı?

Bu tedavilerin yan etkileri çok düşük düzeydedir. Tedavi sonrası ciltte kızarmalar görünür. Bu kızarıklıklar geçmesi cildin hassaslığına göre değişir. Hassas ciltlerde 48 saat sürebilir. Bu süreçte fondöten kullanılabilir. Cilt eğer hassas ise önce hassaslığı tedavi edilir. Daha sonra iz tedavisine geçilebilir. Aksi halde hassaslığı giderek artar.

Akne izi tedavisi Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Tedavi sırasında skar dokuları yakıldığından dolayı cildin onarılması için 4-8 hafta gereklidir. Skarların tedavisi içinde 4-6 hafta aralığında 3 seansta tedavi uygulanır. Tedavi geçici bir tedavi değildir ve sonuçları kalıcıdır. Deri tamir edildiğinden dolayı tekrar bozunuma uğraması mümkün değildir. Doktorunuz uygun gördüğü takdirde tedavinin tamamlanmasından sonra iyileşmesini hızlandırmak için bir bakım kremi kullanmanızı önerebilir. Tedavi ardından 12-24 saat cildinizin suyla teması engellenmeli ve makyaj yapılmamalıdır. Tedavi sırasında doktorunuzun önerdiği güneşten koruyucu kremi kullanarak cildinizin en kısa sürede onarılması sağlanacaktır. Bunun dışında eğer bir ürüne veya kimyasala alerjiniz varsa doktoruna bildirmeniz gerekmektedir. Eğer daha önce alerji testi yaptırmadıysanız doktorunuza başvurarak kısa süre alerji testinizi yaptırarak kullanmanızda bir sakınca olmayacak ürün tavsiyelerini daha sağlıklı alabilirsiniz.

Akne İzi Tedavisi Narkoz Altında Mı Yapılır?

Akne izi tedavisinde narkoz kullanılmamaktadır. Bunun yerine bir uyuşturucu krem uygulanarak tedavide oluşabilecek ufak acılar engellenir ve bu yeterli olacaktır. Bu anlamda yapılacak olan işlem hakkında daha detaylı bilgiler almak için bize ulaşabilirsiniz.

Son Bilgi Yazıları