logo

Ameliyatsız Burun Estetiği Ankara

Ameliyatsız burun estetiği (dolgu ile) Ankara son zamanlarda en çok dikkati çeken ve merak edilen uygulamalardan biri. Ameliyatsız olması, burun estetiğinin daha kolay ve sonrasında iyileşmenin çok kısa sürmesi tercih sebepleri arasındadır. Farklı yöntemler vardır:

- İple burun estetiği

- Dolgu ile burun estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği (Dolgu ile) Nedir?

Ameliyatsız burun estetiği dolgu ile uygulandığında genellikle 5 dk gibi kısa bir sürede gerçekleşir. Burun ucu daha belirgin bir şekilde kalkar, burun daha kalkık ve ince görünür, burun sırtındaki eğrilik giderilir, düz bir görünüm elde edilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Öncelikle lokal anestezik bir kremle uyuşturulur. Daha konforlu geçmesi için. Sanıldığı kadar acılı bir işlem değildir . Birkaç enjeksiyon ile kısa sürede biter. Hyalüronik asit veya calcium hydroxyapatit dolgular ile uygulanır. Hekim tecrübeli ise burun dolgusunu yan etki oluşturmayacak şekilde kolayca ve burnu büyütmeden uygulayabilir. Burun daha kalkık daha ince ve daha düzgün hatlara sahip olur. Eğer burun sırtında kemik çıkıntısı aşırı değilse bu rahatça düzeltilebilir. Burun ucu karga burnu deformitesi yoksa yine kolayca yukarı kaldırılabilir. Dolguya uygun olmayan hastalarda iple burun kaldırma tercih edilebilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği (Dolgu ile) Kimler İçin uygundur?

Ameliyatsız burun estetiği genel anlamda kolay bir operasyon olduğu için herkesin yaptırabileceği bir uygulamadır.
- Hafif ve orta derecede burun sırtı deformitesi ( burun sırtında kemik çıkıntı)
- Burun ucunda hafif ve orta derecede düşüklük
- Ameliyat olmak istemeyen hastalar
- Daha önce ameliyat olmuş tekrar olmak istemeyenler
- Ameliyatın uzun iyileşme sürecini göze alamayanlarda tercih edilebilir.

Elbette genel anlamda 18 yaş altındakilerin tam olarak kemiklerinin ve yapılarının oturmadığı için çok tavsiye edilmez.

Hangi tip dolgular ile burun dolgusu yapılır?

Ameliyatsız burun estetiğinde yüksek G' ve cohesivity sahip, 25 mg/mL konsatrasyonlarda HA içeren ürünler kullanılmalıdır. Bu tip dolgular bir darbe sonrasında eski şeklini alabilen dolgulardır. Şekillendirme daha kolay olur.

Ameliyatsız Burun Estetiği Yan Etkisi Var Mı?

Ameliyatsız burun estetiği işleminde fazla miktarda yapımına bağlı olarak dokuda dolaşım bozukluğu olabilir. BU nedenle dolguyu hemen eritecek olan hyalüronidazın bulunduğu klinikleri seçmelisiniz. Zaman zaman kızarıklıklar, morluklar, şişlik oluşabilir. Böyle bir durumda mutlaka doktorunuzu hemen aramanız gerekir. Çoğunlukla bu gibi durumlar kısa sürer 2, 3. gün içinde geçer. Ancak dolaşım bozukluğu olmuşsa ilk 6-24 saat içinde hemen müdahale edilmelidir. Bu nedenle burun dolgusu yapıldıktan sonra hemen seyahate gidilmemesi gerekir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Ameliyatsız burun estetiği çok kısa süren bir işlemdir. Bu işlem 5 dakika gibi kısa bir sürede bitmektedir. Elbette ki ilk olarak işleme başlamadan önce gerekli anestezi kremi sürmesi ve bekleme süresi birlikte 15-20 dakika içerisinde işlem bitmiş olur. Günlük hayatınıza hemen dönebilirsiniz. İlk birkaç gün için ağır sportif aktivitelerden kaçınmanız tavsiye edilmektedir.

Burun Dolgusu Kaç Yıl Kalır?

Ameliyatsız burun estetiği ilk uygulamadan sonra en az bir yıl sürer. Bazı kişisel durumlarda daha erken eriyebilir. Ancak bu nadiren olur. İkinci uygulamadan sonra ise 3 yıla kadar ömrü uzayabilir.

Son Bilgi Yazıları