logo


Ameliyatsız Yüz Germe Ankara

Ameliyatsız yüz germe Ankara kolaylığı ve rahatlığıyla ön plana çıkmaktadır. Bu yüzden de gereken tüm işlemler çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. Medikal Estetik bir uygulama olmakla birlikte aynı zamanda da kolay bir şekilde sonuç alınabilmektedir. Kliniğimizde doktorunuz sizi değerlendirdikten sonra neye ihtiyacınız olduğunu belirler. Neye ihtiyacınız varsa tecrübesine , vizyonuna ve bilime dayanarak size doğru olan önerilerde bulunur.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Hangi yöntemler mevcuttur?

Yüzünüze en uygun olarak yapılabilecek ameliyatsız yüz germe yöntemleri nelerdir?

Fokuslu ultrason özellikle 30-50 li yaşlarda tek seansta yapılan güvenli ve günlük yaşama rahatlıkla devam edebileceğiniz bir uygulamadır. Bazı durumlarda tek başına yettiği gibi bazı koşullarda ve yaşlanma derecesine bağlı olarak ek tedaviler gerekebilir. Örneğin sıvı yüz germe , dolgu ile lifting, iple yüz germe vs…

İple yüz asma, Fransız askısı, cogla yüz germe gibi tırtıklı iplerle yüz yukarı kaldırılabilir. Bu uygulamada ipin cinsine, cildin elastikiyetine göre günlük yaşama dönüş hemen veya 15 gün sonra olabilir.

Sıvı yüz germe hyalüronik asit , kalsiyum hidroksiapatit gibi dolgular ile özel teknikler uygulanarak yapılan yüz germedir. Bu uygulamada yapılacak stratejik noktalar bilinenin aksine yüzü daha ince ve dinamik gösterebilir. Sıvıyüzgerme veya dolgu ile yüz lifting uygulaması için hekimin tecrübesi ve vizyonu çok önemlidir. Sonucun doğal olması buna bağlıdır. Aksi takdirde her yerde aynı tip yüzleri görüyoruz yakınmasını duyabiliriz. Her yüzün ihtiyacı ve yapılacak noktaları çok farklıdır.

Fraksiyonel lazer ve derin kimyasal peeling uygulamaları ise daha çok sarkan yüzlerde değil, ince kırışıklıkları olan elastikiyeti zayıflamış, gözenekleri büyümüş ciltlerde tercih edilir.

Son yıllarda lazer lipoliz ile yüz sarkmaları ve gıdı giderme işlemleri de revaçtadır. Bu yöntemde cilt altından uygulanan lazer ile hem cilt gerilir, hem fazla yağlar giderilir.

Ameliyatsız yüz germe Ankara 'da çokça tercih edilen bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yüz germe işlemi için öncelikli olarak uzman kontrolü gerekmektedir. Uzmanlar öncelikli olarak kontrolleri yaparken hangi bölgelere germe işlemi yapılacağına karar verilir. Bu germe işlemi için hangi bölgelere işlem yapılacağına karar verilir. Öncelikli olarak germe işlemi için yüzün tüm bölgelerinin tam anlamıyla temizlenmesi sağlanır. Bundan sonra lokal anestezi kremi ile uyuşturma işlemi yapılır. Hangi işlem uygun görülmüş ise o işlem için hazırlık yapılır.

Ameliyatsız Yüz Germe Kimler Yaptırabilir?

Ameliyatsız yüz germe işlemleri herkes tarafından yaptırılabilecek bir işlemdir. Bu işlemleri kolay bir şekilde yapılmasının yanı sıra uzmanlar bu konuda 18 yaş altını uyarmaktadır. Genel anlamda sağlıksal bir durum vuku bulduğunda 18 yaş altında da yüz germe işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Aksi durumda tavsiye edilmemektedir. 18 yaş ile 65 yaş arasında çok rahat bir şekilde yapılabilmektedir.

Ameliyatsız Yüz Germe Yan Etkisi Var Mı?

Ameliyatsız yüz germe doğru tekniklerle yapıldığında herhangi bir yan etkisi görülmez. Bu anlamda rahatlıkla yapılabilecek bir işlemdir. Sadece ilk yapıldığında kızarıklıklar, ip uygulamasında hafif çekintiler, fraksiyonel lazerde kabuklanmalar görülebilir. Bu 7 gün içerisinde tam anlamıyla geçmiş olacaktır. Herhangi bir sıkıntı olmadan sonuç alınabilir.

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Ameliyatsız yüz germe işlemi genel anlamda kısa süren bir işlemdir. Sadece işlemin öncesinde 20 dakikalık bir uyuşma süreci bulunmaktadır. Bu işlemler genel anlamda tüm süreç olarak 30 dakika ila 45 dakika arasında sürmektedir. Herhangi bir problem olmadan işlem sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Sadece ilk günler için yoğun spor temposunun çok doğru olmadığının altını çizmek gerekir. Ayrıca çok sıcak su ile duş yapılmasının da sıkıntı olabileceği konusunu hatırlatalım. Özellikle fraksiyonel lazer ve kimyasal peeling uygulamalarından sonra 1-3 gün ıslatılması istenmez. İp uygulamalarında bir gün ıslatılmaz ve 15-20 gün yürüyüş dışında spor önerilmez.

Ameliyatsız Yüz Germe Narkoz Altında Mı Yapılır?

Ameliyatsız yüz germe için narkoz gerekmemektedir. Bu işlem için özel anestezik krem ile belirli bölgeye lokal anestezi yapılır. Bu anestezi için kullanılan krem ile rahatlıkla uyuşma sağlanabilir. Narkoz gerektirecek kadar büyük bir operasyon olmadığı için de çok daha kolay şekilde uyuşma sağlanabilmektedir.

Son Bilgi Yazıları