logo

BOTOX (BOTOKS)

Botox Ankara

Botox Ankara hizmetleri sayesinde sizler de istediğiniz sonuçları kolaylıkla alabilirsiniz. Teknoloji ve tıp alanında yapılan değişiklikler ve yenilikler sayesinde her zaman daha genç görünme şansına sahip olabiliyorsunuz. Botox bu anlamda hem yapılma kolaylığı hem de faydalarıyla ön plana çıkmaktadır. Bu yüzden de bir çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulama olarak karşımıza çıkar. Botox konusunda ayrıca dikkat edilmesi gerekenlerin başında kuşku yok ki bu konuda gereken dikkatin gösterilmesi gelmektedir. Ayrıca bu tip müdahalelerin uzmanlar tarafından yapılmaması da kötü sonuçlara sebebiyet verebilir. Bu yüzden de müdahalenin yapılacağı yeri çok iyi bir şekilde seçmek gerekmektedir.

Botox Nedir?

Botox Ankara konusunda sağlıklı sonuçlar alma şansına sahip olabiliyorsunuz. Botox işlemleri son yıllarda çok tercih edilmektedir. Bu işlemler rahatlıkla yapılmaktadır. Genel anlamıyla bir bakteriden üretilmiş olan proteindir. Bu sayede özellikle yüz bölgesinde bulunan kırışıklıklara müdahale edilebilir. Ayrıca kaş kaldırmak isteyenlerin de tercih ettiği bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Son yıllarda migren rahatsızlığı yaşayanlar da botox tercih etmektedir.

Botox Nasıl Yapılır?

Botox kısaca özetlenirse bir çeşit enjeksiyon işlemidir. Uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Botoks yapılacak olan bölgenin öncelikli olarak tam temizliği yapılacaktır. Bu temizlik işlemi akabinde öncelikli olarak anestezik krem uygulanır. Bu uygulamanın yapılmasının akabinde 20 dakika beklenerek tam anlamıyla bölgenin uyuşması sağlanır. Sonrasında botox uygulamasına başlanır. Botox uygulaması genel anlamda 10 dakika ile 15 dakika arasında bitmektedir. Bu süreçte uzman küçük iğnelerle deri altı kas bölgelerine enjeksiyon işlemi yapmaktadır. Böylece işlem tamamlanmış olur.

Botox Kimler Yaptırabilir?

Botox yaptırılması için uzmanlar görüşü 18 ila 65 yaş arasında onaylandığının altını çizmektedir. Elbette yapılacak olan müdahalenin mahiyeti de önemlidir. Yüz felci ve ya gereksinim duyulan farklı bir tıbbi durumda 18 yaş altında da bu tarz bir operasyon yapılabilir.

Botox Yan Etkisi Var Mı?

Botox süreci ile ilgili olarak kesinlikle doğru yerler tarafından yapılacak olan müdahaleler çok büyük önem arz etmektedir. Doğru müdahaleler sonrasında yan etkileri çok fazla görünmemektedir. Zaman zaman kızarıklıklar olabilir. Bu teninizin hassasiyeti ile de ilgilidir. Aynı zamanda da bazı durumlarda baş ağrıları oluşabilir. Kızarıklık durumlarında makyaj ile bu bölgelerin kapatılması fırsatı bulunmaktadır. Bu yüzden de sıkıntı yaşanmadan sonuç alınabilecek olan bir müdahale olduğunu söylemek gerekir. Ayrıca yan etkileri konusunda uzmanınızla da görüşmek daha sağlıklı olacaktır.

Botox Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Botox süreci genel anlamda çok kolay geçen bir süreçtir. Aslında bu tek bir uygulama dahilinde 15 dakika kadar sürede tamamlanmaktadır. Etkilerini de ilk olarak 7 gün içerisinde görmeye başlarsınız. 3 günden başlamak üzere etkilerini görürken 4 ila 5 ay civarında süreç tamamlanmaktadır. Elbette bu sürecin de doğru bir şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. İşlemlerin tekrarlanması durumunda süreç uzayabilecektir. Bu arada günlük hayata dönmek için süreç beklemenize gerek bulunmamaktadır. Genel anlamda hızlı, basit ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir müdahale olarak değerlendirilebilir. Bu yüzden de hemen günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Botox Narkoz Altında Mı Yapılır?

Botox işlemi yapılacağı zaman narkoz ihtiyacı bulunmaz. Bu durumda yapılacak olan buz kompres ya da anestezi etkili krem uygulamalarıdır. Aslında bu konuda önemli olan doktorunuzun nasıl bir müdahale yapacağına karar vermesidir. Bu konuda kliniğimize başvurarak daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Ayrıca Ankara'da sizler için gerekli hassasiyeti göstererek bu müdahalenin yapılmasını sağlıyoruz. Estetik olarak en doğru şekilde sonuçların sunulmasını sayesinde sizler de daha rahat hareket edebiliyorsunuz.

Son Bilgi Yazıları