logo

CGF Konsantre Growth Faktör CD34 Tekniği

Cgf konsantre growth faktör cd34 tekniği konuyla alakalı hücrelerin veya dokuların tedavisini sağlamak için kullanılır. Başka bir açıdan bakarsak kendini tedavi edemeye vücudun düzenini tekrar sağlamak amacıyla yapılan bir uygulamadır. Kanımızda bulunan CD34 adı verilen trombosit ve kök hücreler doku iyileşmesinde, kan pıhtılaşmasında, hücre büyüme, çoğalma ve genleşmesinde, hasarlı dokuların tedavisinde ve vücudumuzun kendi kendine yürüttüğü iyileşme süreçlerini tetikleyen Growth yani büyüme hormonunu salgılamasında fayda sağlar.

Cgf Konsantre Growth Faktör Cd34 Tekniği Nedir?

Cgf konsantre growth faktör cd34 tekniği kullanılarak yapılan doku veya hücre rehabilitasyonudur. Bu tedavi belli aşamalarda gerçekleştirilir.

Cgf Konsantre Growth Faktör Cd34 Tekniği Nasıl Yapılır?

  1. Serum: Serum diye tabir edilen kısım, kanın en akışkan bölümüdür. CGF–CD34 Tekniğinin temelidir. Bunun sebebi bütün maddelerin birden fazla biyokimyasal türü ve aktivatör için karıştırılması gereken sıvıyı belirtmesidir.
  2. PRP: CGF-CD34 yönteminde standart PRP tekniğiyle bulunanla benzer PRP elde edilir. PRP’nin kullanım alanı gibi tüm alanlarda uygulanır.
  3. Büyüme ve Kök Hücreler: Akyuvarların hemen yanında bulunan yoğunlaşmış pıhtı yüzeylerinin üst kısmında bulunurlar. Bilimsel olarak kanıtlanan ve iyileştirme oranı en yüksek olan bölümdür. Doktor kontrolünde gerçekleştirilen tedavi her zaman aynı yöntemle kullanılmayabilir. Bazen dokuya direk uygulanırken, bazense damar yoluyla enjekte edilir.
  4. CGF-CD34 tekniğinin kullanılmasında temel sebep kan dolaşımının normalde taşıdığı trombosit miktarını arttırarak çok daha fazla sayıda trombositi vücuda dahil etmektir. Bu sayede hasarlı dokuların onarılması sağlanır. Ayrıca hasarlı dokudaki onarım hızlı ve güçlü şekilde başlar ve daha çabuk sonuç alınır. Bunun sebebi CGF-CD34 sayesinde sağlanan trombositlerin miktarı ve yoğunluğu 2 ila 5 kat daha fazladır.
  5. CGF-Cd34 geçtiğimiz yıllarda ve geleceğimizde sıklıkla sıklıkla kullanılacak doğal bir tedavi yöntemidir.
  6. İlk kullanım alanları kozmetik ve yaşlanmayı önlemek de olsa daha sonra kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarında, yaraların iyileşmesinde, yanık tedavisinde ve saç dökülmesinde kullanılmaya başlamıştır ve diğer tedavilere göre kullanımı daha kolay bir yöntem olduğundan tercih edilen alanlar genişlemiştir.
  7. CGF-CD34 tekniğinin çeşitleri mevcuttur Ciltte, kas tendon ve eklem içi, vücut boşlukları ile yaralı ya da hasar görmüş er bölgeye uygulanan çeşitleri mevcuttur. Yaralı bölge konusunda uzman kişilerce temizlenir ve yüksek yoğunluktaki trombosit sıvısı ve growth hormonu hasarlı dokuya uygulanır. Kalan plazma sıvısı daha az hasar görmüş alanlara enjekte edilir ve bu sayede vücut yenilenmesi ve iyileşme potansiyeli tetiklenir.

Cgf Konsantre Growth Faktör Cd34 Tekniği Kimler Yaptırabilir?

Bu teknik her yaşta insan için kullanılabilir. Fibromiyalaji ve kulunçlarda, burkulma, darberler, eklem kireçlenmeleri, kıkırdak ve kemik aşınmasında, eklem ve bağ yaralanmalarında, topuk dikeninde, bel boyun fıtıklarıda, yara tanık tedavilerinde,kronik bel boyun ağrılaında, kas ve romatizmal iltihaplarında, kas zedelenmesi ve saç dökülme tedavisinde kullanılabilir.

Cgf Konsantre Growth Faktör Cd34 Tekniği Yan Etkisi Var Mı?

Hiçbir yan etkisi gözlenmeyen bu tedavi yönteminde kişinin kendi kanı kullanıldığından dolayı doku uyuşmazlığı riski dahi bulunmamaktadır. Her enjeksiyonda olduğu gibi morarma, kanama kızarıklık ve hafif ağrılar görünebilir. Uzman kişilerce yapılmayan enjeksiyonlar enfeksiyonlar olabileceğinden uygulamayı yapan kişiler yetkin kişiler olmalıdır. Hijyenik şekilde yapılan uygulamada herhangi bir yan etki gözlemlenmemiştir.

Cgf Konsantre Growth Faktör Cd34 Tekniği Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

15-30 veya 45-90 gün periyotlarında yapılacak 3-6 uygulama sonunda yılda 3-4 kez tekrarlandığı takdirde kalıcı gençleşme gözlenir. İlk enjeksiyon sonrası 2-4 haftada hasar görmüş dokunun durumuna bakılarak ilave enjeksiyon planı çıkarılır. Herşeye rağmen kişiin kendine bakması ve dış etkenlerle kendi beslenmesine dikkat etmesi gerekir. Eğer korunamıyorsa enjeksiyon süreleri farklılık gösterebilir.

Cgf Konsantre Growth Faktör Cd34 Tekniği Narkoz Altında Mı Yapılır?

Narkoz altında yapılan bir uygulama değildir. Bu işlemlerde sadece lokal anestezi için özel bir krem uygulaması yapılır. Bu işlemler hakkında daha detaylı bilgiler için sizler de kliniğimize başvuruda bulunabilirsiniz. Ankara'da bulunan kliniğimiz bu konuda hizmet vermektedir. İstediğiniz an uzmanlarımızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Son Bilgi Yazıları