logo

Ankara Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Toz, duman gibi dış faktörlerin etkisi, yağ bezlerinden üretilen yağlar, hücre sirkülasyonu gibi sebeplerle ciltteki gözenekler zamanla tıkanabilir. Ayrıca çeşitli sebeplerle cilt sağlığını veya estetik yapısını olumsuz etkileyebilecek durumlar ortaya çıkabilir. Cildin mevcut sorunlarının giderilmesi ve sağlığını, güzel görünümünü koruması için medikal bakım ürünleri kullanılarak yapılan cilt bakımlarına medikal cilt bakımı denir.

Medikal cilt bakımında en önemli noktalardan biri cilt tipine göre işlem yapmaktır. Her cildin ihtiyacı farklıdır. Normal cilt yapısı diyebileceğimiz ve pürüssüz, sorunsuz görünümlü ciltlere özel, farklı bir işlem gerekmez. Kuru cilt, karma cilt, yağlı cilt ve yaşlı cilt gibi cilt tiplerinin hepsi için özel ve farklı çeşitli uygulamalar gerekebilmektedir.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere her cilde farklı yaklaşımlar gerekebilmektedir. Ancak genel olarak izlenen belirli genel işlemler vardır. İlk önce cildin kir ve makyajdan iyice temizlenmesi ve sonrasında da kurutulması gerekir. Kurumanın ardından da tekrar bir jel yarımıyla temizleme gerçekleştirilir. Peeling ile cildin üst tabakalarındaki ölü hücreler uzaklaştırılır. Yoğun ılık buhar işlemi de medikal cilt bakımının önemli aşamalarındandır. Bu aşamada hem cilt yumuşatılır hem de gözeneklern açılması sağlanır. Gözenekler açıldığı için bakterilerin bu gözeneklere girmesini engellemek için cilde sterilite sağlayan bir solüsyon sürülür. Bu noktadan sonra peeling ve jel işlemleri tekrar yapılabilmektedir. Ardından da radyofrekans tedavisi ile ciltte kollajen ve elastin sentezi arttırılıp cilt sıkılaşması sağlanabilir. Cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral, aminoasit ve kollajenler de bir serum yardımıyla cilde verilir. Genellikle medikal cilt bakımı, nemlendirici ve güneşten koruyucu kremlerle yapılan masajla sonlandırılır.

Medikal Cilt Bakımı Ürünleri

Medikal cilt bakımında kullanılan ürünler medikal sağlık ürünlerdir ve miktarları iyi ayarlanıp kullanılmalıdır. Hangi ürünlerin ve işlemlerin ne kadar uygulanacağı kişiye yapılacak cilt analizi ile kararlaştırılır. Bu ürünlerin içerikleri de hızlı etki gösterecek yoğun içeriklerdir. Doğru sonuçların alınabilmesi adına özenli kullanılmaları gerekir.

Medikal Cilt Bakımı Ne Kadar Aralıkla Yapılmalıdır?

Ne kadar aralıkla medikal cilt bakımı yapılacağı kişinin bir cilt problemi olup olmamasına, varsa problemin ne olduğuna, kişinin cilt yapısına ve tipine göre değişebilmektedir. Genel olarak baktımığızda, problemli ciltlere ilk başta sorunun tedavisi için daha sıkı bir süreç gerçekleştirilebilir. Bunun dışında medikal cilt bakımı, sürekli devam ettirilmesi faydalı bir işlemdir. Bir bakım çeşididir ve cildin güzelliğini, sağlığını koruması yapılır. Yaklaşık olarak ayda yada 1,5 ayda bir yaptırıldığını söyleyebiliriz.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları

Ülkemizdeki yasalar gereğince işlemlerin ücretlerinin internet üzerinden yayınlanması yasaklanmıştır. Medikal cilt bakımı, farklı cilt problemlerinin çözümü için yapılabileceği gibi cildin sağlık ve güzelliğini koruması adına da yapılabilmektedir. Bu nedenle medikal cilt bakımı fiyatları da bu faktörlere göre değişebilir. Ayrıca işlemin yaptırılacağı merkezin hangi şehirde olduğu ve yaptırılan yıl da önemlidir. Cilt bakımı fiyatlarının da önceki senelerden farklı olması oldukça doğaldır. Konu ile ilgili bilgilendirilmek ve sorularınızı sorabilmek için 0 (312) 219 18 82 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Son Bilgi Yazıları