logo

Dermaroller Tedavisi Ankara

Dermaroller Ankara cilt sorunlarının tedavisinde sıklıkla kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkan dermaroller, sivilce izleri, saç sorunları, göz altı morlukları gibi pek çok alanda kullanılabiliyor.

Dermaroller Nedir?

Dermaroller Ankara Genel anlamda dönen silindir şeklinde bir alet olarak bilinmektedir. dermaroller üzerinde küçük iğneler bulunmaktadır. Bu iğneler cilt üzerinde küçük delikler açar ve delikler gözle görülemeyecek kadar küçüktür. Ancak deri altına verilmek istenen maddede daha rahat bir şekilde verilebilir. Böylece cildin alt tabakasında daha rahatlıkla ulaşılabilir. Özellikle lekelenen, kırışan, çatlayan, kuruyan, hasar gören cilt yüzeylerinin onarılması için rahat bir şekilde kullanılmaktadır. Burada tabii ki iğnenin boyu çok iyi bir şekilde seçilmeli ve çok doğru bir şekilde yapılmalıdır.

Dermaroller Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dermaroller tedavisi kesinlikle uzman eller tarafından yapılması gerekmektedir. Çünkü sonuç itibariyle derinin üzerine ince İğnelerle yapılacak olan bir işlemdir. Aslında birçok konuda fayda sağlamaktadır. Dermaroller üzerinde 192 tane küçük iğne bulunmaktadır. Evde uygulanan iğne uzunluğu 0,25 den küçüktür. Ancak canınız ciddi anlamda yanabilir ve zorlanabilirsiniz. Ayrıca ev uygulamalarında yeterince dezenfekte edilmez veya uzun süre kullanılırsa enfeksiyon, ciltte hassasiyette artma ,lekelenme gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Burada uzmanlara danıştığınızda sizlere nasıl işlem yapılacağı konusunda bilgi verilir. Genel olarak lokal anestezi kremi kullanılmaktadır. Lokal anestezi kremi yarım saate kadar beklenir ve böylece bölgenin uyuşması sağlanır. Yüzümüzde kullanacağınız dermaroller, genellikle en yükseği 0.5 milimetre kadar olmalıdır. Aksi halde büyük iğneler ciddi anlamda acılara sebep olabilmektedir.

Dermaroller Kimler Tarafından Kullanılabilir?

Dermaroller 0,5 ve daha uzun iğneli olanlar uzmanlar tarafından kullanılmalıdır. Evlerde uygulandığında büyük seçilen iğneler sonrasında çok ciddi anlamda cilt ile ilgili sıkıntılar karşımıza çıkabilir. Bu yüzden de dikkatli şekilde hareket etmek gerekir. Bazı durumlarda uygulanmaz.

Cilt hastalığı varsa

Hassas ve kılcal damara eğilimi olanlarda

Melasma gibi zor lekelerde uygulanması önerilmez.

Daha çok cilt sağlığı, cilt kalınlığı iyi olan

Akne izi

İnce kırışıklıklar

Cilt elastikiyetinin azaldığı durumlarda

Saça ve cilde serum yedirmek için uygulanabilir.

Aşırı uygulamalardan kaçınmak gerekir.

Ortalama 4-6 seans yeterlidir. Akne izi için daha fazla seans önerilebilir. Ancak cildin hassasiyeti göz önüne alınmalıdır.

Dermaroller Yan Etkisi Var Mıdır?

Dermaroller tedavi olarak uzman tarafından kullanıldığında, uzman eşliğinde, herhangi bir sıkıntı yaşanmadan kullanılabilir. Ancak evde kullandığı durumlarda karşımıza yan etkiler çıkabilir. Yüzde ciddi anlamda acıya sebebiyet verebileceği gibi aynı zamanda da yaralanma, enfeksiyon, hassasiyet artması gibi sonuçları da vardır.

Dermaroller Tedavisi Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Dermaroller tedavisinde, uygulamanın hemen sonrasında rahatlıkla günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Buz kompresi bu alanı rahatlatır. Uygulamadan sonra 1 gün yüz yıkanmaz.Eğer gerilme ve yanma olursa rahatlatıcı kremler kullanılabilir.15 dakikadan 60 dakikaya kadar bir zamanda bu işlemler gerçekleştirilebilir.

Dermaroller Tedavisi Narkoz Altında Mı Yapılır?

Dermaroller tedavisi genel anlamda kullanılırken lokal anestezi kremleri kullanılmaktadır. Narkoz işlemi gerçekleştirilmez.

Son Bilgi Yazıları