logo
Dr. Özge Aydın

Address: Beştepe Mah. Via Flat Armada Yaşam Sokağı (Nergiz Sk.) 7/2 No:25 P.K. 06560 Söğütözü - Yenimahalle - Ankara
Phone: 0312 219 18 81 - 0312 219 18 82
GSM: 0535 018 14 12
Email: info@drozge.com


Aptos İple Yüz Germe Ankara

Aptos İple Yüz Germe Ankara operasyonları 1991 yılından beri aslında yapılan operasyonlardandır. Ülkemizde de gittikçe popülerleşen bir teknik olarak bilinmektedir. Aslında antiptosisten gelen bir ismi var. Ptosis normalde doku düşmesi anlamına geliyor. Bu yöntem ile çok rahatlıkla sonuç alınabiliyor.

Aptos İple Yüz Germe Nedir?

Aptos iple yüz germe Ankara aslında ilk olarak 1991 yılında bulunmuş bir yöntemdir. Özellikle yaşlanma belirtilerini henüz yeni başladığı çok fazla sarkmanın olmadığı yaşlarda daha fazla tercih edilmesi gereken bir işlemdir. Uzmanlar bu konuda 30 ile 60 yaşlarına örnek olarak göstermektedirler. Burada kullanılan iplikler tek ya da zıt yönlerde sıkıntılarla sizlerin karşınıza gelmektedir. Polipropilenden yapılmıştır ve vücutta kesinlikle erime yapmazlar. Cerrahi ameliyatlarda kullanılan ameliyat ipliğinin temel maddesi olarak sizlere özetleyebiliriz.

Aptos İple Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Aptos iple yüz germe operasyonu aslında sadece yüz dediği boyun yanaklar ve kaç bölgesinde rahatlıkla uygulanabilen bir sistemdir. Belirli bir iz kalmaz ve lokal anestezi ile ayaktan yapılabilmektedir. Tam bir yüz germe seti toplam 18 adet iplikle yapılmaktadır. Ortalama 1 saat ile 2 saat arasında süren bir işlemle sonuç alınmaktadır. Uygulama sonrasında bazen lokal anestezi ya bazen de kullanılmış olan kan ile bağlı olarak ödem gerçekleşebilir. Ancak ilk 24 saat içerisinde kaybolarak sizler de rahat bir nefes almanız sağlanacaktır. Vücut bu konuda kendi kendine zaten gerekli onarımı yapacaktır.

Aptos İple Yüz Germe Kimler Yaptırabilir?

Aptos iple yüz germe operasyonu az önce de bahsettiğimiz gibi ağırlıklı olarak 30 ile 60 yaş arasındaki insanların tercih edeceği bir ameliyat olarak özetleyebiliriz. Ancak tabii ki 25 yaşındaki birinin veya 27 yaşındaki birinin de bu şekilde rahatlıkla sonuç alabildiği görülmüştür. Bu anlamda herhangi bir sıkıntısı olmayan bir operasyondur. Ancak çok fazla sarkma olmadan bu operasyonun gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Buna da dikkat etmek önemlidir.

Aptos İple Yüz Germe Yan Etkisi Var Mı?

Aptos iple yüz germe operasyonunda ayaktan işlem yapılmakta ve bazen kızarıklıklar karşımıza çıkmaktadır. Bu 2 ile 4 saat arasında kaybolur ve herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Sadece ilk 24 saat içersinde çok fazla hareket etmemesi, sert hareketler veya çok kahkahalı gülmek bu anlamda sıkıntı yaşatabilecektir. Ayrıca uzmanlar tarafından kesinlikle ilk 1 ay boyunca yüze basınç uygulanması veya masaj yapılması tavsiye edilmemektedir. Bunlara dikkat ettikten sonra ve uygulama sonrasında buz uygulaması yapılması ile birlikte herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır.

Aptos İple Yüz Germe Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Aptos iple yüz germe operasyonu bir saat ile 2 saat arasında süren bir operasyondur. Hemen günlük hayatınızda geri dönebilir ve de normal yaşantınıza devam edebilirsiniz. Bir iki saat içerisinde şişlikler tam anlamıyla geçecektir. Sadece basınç uygulanması veya yüzümüze masaj yapılması için bir aylık bir süreç vardır. Net bir şekilde oturması ve yüzünüzü istediğiniz gibi kullanabilmeniz denildiğinde bu anlamda 30 gün net bir şekilde söylenebilir.

Aptos İple Yüz Germe Narkoz Altında Mı Yapılır?

Aptos iple yüz germe operasyonu narkoz altında yapılan bir operasyon değildir. Ayaktan ve lokal anestezi ile gerçekleştirilen bir operasyondur. Bu operasyon sırasında herhangi bir sıkıntı çekmemesi için bir uzmanla görüşerek uzman görüşünü almanız önemlidir. Yapılan tüm operasyonlarda aslında uzman görüşü almak ve kendinizi hazırlamak çok önemlidir. Bu anlamda Ankara'da bulunan uzmanlarımıza sizler de danışabilir ve bilgi alabilirsiniz. Sizler için her türlü konuda yardımcı olacağı gibi aynı zamanda da çok daha sağlıklı bir sonuç alma şansına sahip olabilirsiniz.

Sitemap