logo
Dr. Özge Aydın

Address: Beştepe Mah. Via Flat Armada Yaşam Sokağı (Nergiz Sk.) 7/2 No:25 P.K. 06560 Söğütözü - Yenimahalle - Ankara
Phone: 0312 219 18 81 - 0312 219 18 82
GSM: 0535 018 14 12
Email: info@drozge.com


Youth Vaccine Ankara

Gençlik aşısı Ankara konusunda bu yazımızda sizlere detaylı bir şekilde bilgi vermeye çalışacağız. Ciltte zamanla enfeksiyonlar veya deformasyonlar karşımıza çıkmaktadır. Böyle bir durumda uygulamadan kaçmak bir tedavi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu işlemler nasıl yapılır? Uzman bu işlemleri nasıl gerçekleştirir? Bu konuda bilgi vermeye gayret göstereceğiz.

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı Ankara son zamanlarda çok fazla tercih edilmektedir. Bunun sebebi aslında tedavinin temel olarak ameliyat ipi ile çok kolay bir şekilde uygulanması yapılan aynı zamanda cilde esneklik, parlaklık, nem ve canlılık vermeyi sağlayan bir sistemdir. Bebek cildinde bulunan hyuloranik asidin sizin cildinize enjeksiyon yoluyla verildiğinde sistemden parlaklığını rahatlıkla kazanılmasında sağlanması gerekir. Bu işlemler kolay bir şekilde yapılmakta ve uygulaması sonrası da çok rahat bir şekilde günlük hayatımıza devam edebilmektedir.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı uygulamak için uzman tarafından bu işlemlerin yapılması gerekmektedir. Gençlik aşısı genel anlamda bir hyuloranik asit enjeksiyon işlemidir. Aslında insanların doğuştan itibaren herkesin vücudunda bulunmaktadır. Ciltte bulunan bu asidin sayesinde daha hoş ve daha parlak görünür. Bu yüzden bebeklerde daha fazla olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Süreçle birlikte insanların hava kirliliği, stres ve doğal olarak da ciddi deformasyonlar meydana gelir. Burada uygulama işlemi lokal anestezi sonrasında çok ince iğnelerle 15-20 dakikalık bir süre içerisinde işlem gerçekleştirilebilir. Yenilenme ve etkisinin kontrol edilmesi ardından bu uygulama sonrasında asla devam edilmemesi gerekmektedir. Sigara kullanımı, güneşin zararlı etkilerine maruz kalma sebebiyle cildin kaybetmiş olduğu parlaklık ve güzellik tekrar geri kazanılması sağlanacaktır. Ayrıca boyun, yüz, kaş ortası, alın, göz çevresi gibi alanlarda rahatlıkla uygulanabilir bir tedavi yöntemidir.

Gençlik Aşısı Kimler Yaptırabilir?

Gençlik aşısı ağırlıklı olarak 30-35 yaşlardan itibaren yapılan bir işlemdir. Çünkü insanlar ağırlıklı olarak 30-35 yaşlardan sonra ciddi deformasyon gelmektedirler. İlk uygulama ardından 15 gün arayla 2 seans daha uygulanması çok daha etkili sonuçlar vermektedir. Bu arada tabii çeşitli sebeplerle cildinde deformasyon olan kişilerde bu yaşların altında da olsa uzmanından bilgi alarak bu konuda işlem gerçekleştirebilirler.

Gençlik Aşısı Yan Etkisi Var Mı?

Gençlik aşısı genel anlamda insanların vücudunda olan hyuloranik asitin tekrar enjekte edilmesi durumu olduğu için herhangi bir sıkıntı olmaz. Sadece enjeksiyon yerlerinde bazen sinek ısırığına benzer kızarıklıklar oluşabilmektedir. Bunlar 2-3 gün içerisinde yok olacaktır. Eğer bunu engellemek istiyorsanız siz de aspirin kullanabilirsiniz. Ancak birçok kısa süreç de olmalıdır. Ayrıca alerjik reaksiyonlar da oluşabilmektedir. Bunun yanı sıra özellikle uygulama sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşamamak için sauna, hamam gibi çok sıcak ortamlarda uzak durulması tavsiye edilmektedir.

Gençlik Aşısı Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Gençlik aşısı işlemi az önce de söylediğimiz gibi kısa süren bir işlemdir. Bir seans 15-20 dakika sürmektedir. Ancak toplamda en etkili sonuçlar ilk 3 ay içerisinde alınmaktadır. Yani toplam 3 seans altında kalmak tam olarak istediğiniz sonuçları vermeyebilir. O da tabii uzmanlarla görüştüğümüzde uzmanlar size net sonucu verecektir. Ancak günlük hayatınıza hemen dönerseniz. Sadece ilk başlarda hamam, sauna gibi yerlerden kaçmak özellikle sıkıntı yaşamaması açısından büyük bir önem arz etmektedir. Ayrıca hamilelerin de bu konuda dikkat etmesi ve gençlik aşısı yaptırmamış olması gerekmektedir.

Gençlik Aşısı Narkoz Altında Mı Yapılır?

Gençlik aşısı çok büyük bir işlem değildir. Bu yüzden dolayı narkoza gerek bulunmaz. Sadece basit bir lokal anesteziyle bu işlemin gerçekleştirilmesi sağlanabilir. Bu konuda daha detaylı bilgiler almak daha sağlıklı sonuçlara ulaşmak için sizler de uzmanlarımıza danışabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere gerekli konularda yönlendirmeleri yapacak ve istediğiniz sonuçların olunması sağlanacaktır. Ankara'da yıllardır bu konuda hizmet veren estetik uzmanlarımız sizleri işlemlerinde daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için sizlere yardımcı olacaktır.

Sitemap