logo

FOCUS ULTRASOUND (FOKUSLU ULTRASON)Yüksek Fokuslu Ultrason Nedir?

Yüksek fokuslu ultrason, ameliyatsız yüz germe ve cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Temel hedef, cildin sıkılaştırılması ve deri yapısında ortaya çıkan sarkmaların ortadan kaldırılmasıdır. Adından da anlaşılacağı gibi bu teknikte yüksek odaklı ses dalgalarının problemli bölgere gönderilmesiyle derin cilt altı dokulara kadar ulaşılıp kollajen üretimi tetiklenir. Yüksek fokuslu ultrason uygulamasının fokus ultrason, HIFU, ameliyatsız yüz germe, cerrahisiz yüz germe, ulterapi, ultherapy gibi farklı adlandırmaları da vardır.

Ciltte meydana gelen sarkmalar ve çökmeler, ilerleyen yaş, ailesel faktörler, hormonal problemler, güneş maruziyeti, yanlış ve düzensiz beslenme, sigara ve aşırı alkol kullanımı gibi nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Fokus ultrason ile ameliyatsız bir yüz germe gerçekleştirilerek sarkma ve elastikiyet kayıpları giderilebilmektedir.

Fokus Ultrason ile Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yüz germe işleminde yüksek fokuslu ultrason cihazının ultrasound başlıkları kullanılarak cilt yüzeyinden deri altına ultrason son dalgaları gönderilir. Derinin 3-4 mm altına yüksek odaklı termal ısı gönderilebilmektedir. Buradaki tedavide direk deri altındaki bölgeler hedeflenir. Bu ısı dalgasıyla derideki kollajen oluşumu tetiklenir. Böylece amaçlanan sıkılaşma ve germe sonuçları elde edilebilmektedir.

Ulterapi Uygulama Alanları

Fokuslu ultrason ile ameliyatsız yüz germe yüzdeki sarkmaların ortadan kaldırılması, yüz ovalinin toparlanması, gıdı bölgesi sarkmalarının giderilmesi, ciltte sıkılaşma ve buna bağlı olarak hafif kırışıklıkların yok edilmesi, kaş kaldırma, nazolabial çizgilerin azaltılması, porların yani ciltteki gözeneklerin ufaklaştırılması, hem boyun hem de dekolte bölgesinde sıkılaşma etkisinin sağlanması için kullanılabilmektedir. Bu açıdan oldukça geniş bir kullanım alanı olduğunu söyleyebiliriz.

Fokus Ultrason Uygulaması Acı Veren Bir İşlem Midir?

Ameliyatsız yüz germe işleminde kişiden kişiye değişen derecelerde hafif bir miktar acı hissedilmesi mümkündür. Bu acı da hafif bir batma şeklinde tanımlanabilir. Ancak katlanılmaz ve büyük boyutlarda bir ağrı ya da acı hissedilmez. Bu durum kişinin ağrı eşiğine de bağlıdır.

Ameliyatsız Yüz Germe Seans Sayısı ve Seans Süresi

Genellikle yüksek fokuslu ultrason tek seans olarak yapılan bir işlemdir. Ameliyatsız yüz germe uygulaması ihtiyaç duyulan ve doktorun gerek gördüğü durumlarda belirli bir süre sonra tekrar yapılabilmektedir. Seans süresi açısından baktığımızda, işlemin yapıldığı alanın büyüklüğü önemlidir. Ulterapi uygulamasının yaklaşık olarak yarım saat veya 45 dakika kadar sürdüğünü söyleyebiliriz.

Kimler Yüksek Fokuslu Ultrason Yaptırabilir?

Eğer kişinin vücudunda elektronik bir alet ve metal stent yoksa, işlem bölgesinde aktif bir enfeksiyon yoksa, kişi hamile değilse, bağışıklıkla ilgili birtakım hastalıkları yoksa, yara iyileşme problemi yaşamıyorsa, şeker ya da epilepsi hastası değilse, doktorun da onayıyla HIFU cihazıyla ameliyatsız yüz germe yapılabilmektedir. Bu uygulamayı tavsiye edebileceğimiz kişiler, sarkma ve ciltte problemi olanlardır.

Fokus Ultrason Kalıcılık ve Etki Süresi

Yüksek fokuslu ultrasonun kalıcılık süresi kişideki probleme göre ve cilt yapısına göre değişebilir. Bu süre yaklaşık olarak 1 ila 1,5 yıl kadardır. Ameliyatsız yüz germede ilk etkiler işlem sonrasında hemen görülebilmektedir. Gerçek sonuçların ortaya çıkması ise 2 ay kadar sürebilmektedir. Lifting etkisinin ve germenin gözle görülür belirgin farkları bu süre sonunda daha net olacaktır.

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları

Ülkemizde medikal işlemlerin ücretlendirmelerinin internet üzerinden yayınlanması kanunlarca yasaklanmıştır. Yüksek fokuslu ultrason fiyatları, işlemin hangi ilde ve yılda yaptırılacağı, fokus ultrason yapan merkez gibi etkenlere göre çeşitlilik gösterebilir. 2018 fokus ultrason fiyatları da bir önceki seneye göre değişmiş olabilir. Ulterapi ile ameliyatsız yüz germe hakkında detaylı bilgi almak için 0(312) 219 18 82 numaralı telefonu arayabilir, aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Son Bilgi Yazıları