logo


Fokuslu Ultrason Ankara

Fokuslu ultrason Ankara son zamanlarda çok yapılmaya başladı. Özellikle basında yer alması ile birlikte ön plana çıkan bu sistem sayesinde, çok daha rahat bir şekilde sonuçlar alınabiliyor. Özellikle yüz ve boyun kısmında kırışıklıkları gidermek isteyenler veya ciddi daha genç hale getirmek isteyenler bu yöntemi tercih ediyorlar. Normal bir ameliyat işlemi yerine çok daha basit bir işlem olarak karşımıza çıkıyor. Bir kaç seansta istenilen sonuçlar da rahatlıkla alınabiliyor.

Fokuslu Ultrason Nedir?

Fokuslu ultrason Ankara işlemleri hakkında bilgi verirken elbette ki bunun ne olduğu hakkında bilgi vererek daha açıklayıcı işlem yapmaya çalışalım. Fokuslu ultrason sistemi genel anlamda cildin alt katmanlarına ses dalgaları gönderilerek yapılan bir işlemdir. Bu sayede taşıyıcı dokular sistemi üretimi harekete geçirir. Bu hareketi geçilmesi sayesinde ciltte sıkılaşma başlar ve elbette ki toparlanma ile sona eren bir süreç başlamaktadır. Bunun hakkında detayları birazdan daha ayrıntılı bir şekilde vereceğiz. Ancak genel anlamda ağrısız ve ameliyatsız bir gençleştirme yöntemi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Fokuslu Ultrason Nasıl Yapılır?

Fokuslu ultrason işlemi saat kadar süren bir işlemdir. Bazen 3 seansa kadar uygulanması uygun olabilir. Bu anlamda öncelikli olarak uzmanı tarafından bir görüş bildirilmesi gerekmektedir. Uzmanı tarafından yapılan bu işlemler dahilinde işlemin gerçekleştirilmesi sağlanır. Burada sedasyon denilen uygulama veyahutta bölgesel anestezi tamamen hastanın tercihine bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Bu sayede ağrı hissi tamamen engellenir. Bu işlemde 3 milimetre ile bir buçuk milimetre deri altına dalgalar gönderilerek buradan harekete geçmesi sağlanır. Buralar harekete geçtiği zaman kolajenin üretiminin arttığı görülmektedir. Bu üretimin artması cilt yüzeyini daha pürüzsüz hale getirmeye başlayacaktır. Çok kısa sürede etkisini göreceğiniz. 2 saat sonrasında net bir şekilde yavaş yavaş sonuçlarında görmeye başlarsınız. Sıkılaşma meydana geleceğini aynı zamanda da ameliyatsız yüz germe etkisi ile ön plana çıkan bir sistem olduğunu söyleyebiliriz.

Fokuslu Ultrason Kimler Yaptırabilir?

Fokuslu ultrason genel anlamda herhangi bir ameliyat müdahalesi olmadığı için herkes tarafından tercih edilebilecek ve yaptırılabilecek bir şeydir. Genel anlamda kalojenin etkisini arttıran ve ses dalgaları ile yapılan özel bir işlemdir. Bu anlamda herkes istediği gibi tercihini yapar. Uzman onayı dahilinde bu işlemleri verirsiniz. Tabii ki burada sizinle uzman ile görüşmeniz önem arz etmektedir. Bu sayede daha sağlıklı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Fokuslu Ultrason Yan Etkisi Var Mı?

Fokuslu ultrason işlemi çok ameliyat tarzı bir işlem olmadığı için herhangi bir yan etki gözükmez. Sadece ilk yapıldığında yapılmış olan bölgede kızarıklıklar oluşur. Ancak o da işlemin yapılmasından 2 saat sonraya kadar kalmaz. Yani bunu cilt kendi kendine geçirmektedir. Bu anlamda herhangi bir sıkıntı yaşanmadan sonuç alınabilmektedir.

Fokuslu Ultrason Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Fokuslu ultrason işlemi genel anlamda bir saat kadar sürmektedir. 30 dakika ile 60 dakika arasında süren bir seans halinde yapılır. Bazen bir seansta gitmeyebilir. 1 seansta sonuç alınabileceği gibi 3 seansa kadar uzayabilir. ancak genel anlamda tek seansta da sonuçların alındığı görülmektedir. Günlük hayatta hemen dönebilir ve herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Yapılmış olan işlemin sonucunu da hemen görmüş olursunuz. Bunlardan herhangi bir sıkıntı kalmadan sonuç alınabilir.

Fokuslu Ultrason Narkoz Altında Mı Yapılır?

Fokuslu ultrason narkoz altında yapılan bir işlem değildir. Çok basit bir şekilde yapılmaktadır. Sedasyon veyahutta lokal anestezi kullanılabilir. Bu tamamen hastanın kendi isteği doğrultusunda yapılır. Dikkat edilmesi gereken konu bir uzman görüşü alınmasıdır. Her ne olursa olsun bu işlem yapılacağı zaman kesinlikle işin uzmanından sonuç almak gerekir. Uzman görüşü sonrasında işlemlerin gerçekleştirilmesi daha rahat olabilir. Bu anlamda da sizler istediğiniz sonuçları çok daha rahat bir şekilde alabilirsiniz. Bu yüzden Ankara'da bulunan uzmanlarımız da görüşebilir ve direkt olarak daha sağlıklı sonuçları alma şansına sahip olabilirsiniz.

Son Bilgi Yazıları