logo

Gençlik Aşısı Ankara

Gençlik aşısı Ankara'da oldukça sık sorulan, cildin nemini sağlayan, böylece kırışıklıkları önleyen, cildin parlamasını sağlayan bir uygulamadır. Son teknolojiler ile nem aşısı, gençlik aşısı diye çeşitli isimlerle anılan bu uygulamaların etkisi gittikçe güçleniyor ve daha uzun etkiler elde ediliyor. Son derece doğal bir uygulamadır. Yüzün şekli değişmez, yalnızca cildin nemi artar, elastikiyeti düzelir, sıkılaşır.

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı Ankara son zamanlarda çok fazla tercih edilmesinin sebebi gittikçe daha iyi daha etkili ürünlerin ortaya çıkması, çok doğal bir uygulama olması, yüzün şekli değişmeden cildin kalitesini hızlı bir şekilde artırılması olabilir. Bebek cildinde çokça bulunan hyaluronik asidin sizin cildinize enjeksiyon yoluyla verilmesi şeklinde uygulanır.

Çok çeşidi vardır. Her cildin ihtiyacı farklıdır.

Bazı ciltler hem vitamin hem nem veren karışımlara ihtiyaç duyar.

Bazı ciltler çok fazla neme ihtiyaç duyar.

Bazı ciltler hassasiyeti azaltacak, nem verecek karışımlara ihtiyaç duyar.

Bazen de cildi hem nemlendiren hem rengini açan gençlik aşılarına ihtiyaç duyarız.

Tüm bunların hepsini uzun ve kısa süreli olarak karşılayacak ürünler mevcuttur.

Son dönemlerde Exozom teknolojisi popüler olmaya başlamıştır. Gerçek kök hücreden elde edilen bu uygulamalar da yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. Hem gençleştirme, hem lekenin açılması, hem saç tedavilerinde gelecekte daha da önem kazanacağa benziyor.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşıları genel anlamda bir hyaluronik asit içerir ve enjeksiyon ile cilt altına uygulanır. Aslında insanların doğuştan itibaren herkesin vücudunda bulunmaktadır. Ciltte bulunan bu asidin sayesinde daha hoş ve daha parlak daha nemli bir cilt görünümü sağlanır. Genç ciltlerde yeterince vardır. Süreçle birlikte insanların güneş, hava kirliliği, stres ve doğal olarak da ciddi deformasyonlar meydana gelir. Bu oluşan hasarı düzeltmek ve yaşlanmayı engellemek için, genç yaşlarda başlayan hyalüronik asit kayıplarını karşılamak için kullanılabilir. Bu uygulamaların avantajı erken dönemde başlandığında ilerde çok fazla işleme gerek kalmadan cildin elastikiyetinin, sıkılığının korunması, oluşacak kırışıklık ve sarkmaların ertelenmesi mümkündür. Burada uygulama işlemi lokal anestezi sonrasında çok ince iğnelerle 15-20 dakikalık bir sürede uygulanır. Sigara kullanımı, güneşin zararlı etkilerine maruz kalma sebebiyle cildin kaybetmiş olduğu parlaklık ve güzellik tekrar geri kazanılması sağlanacaktır. Ayrıca boyun, yüz, kaş ortası, alın, göz çevresi, el gibi alanlarda rahatlıkla uygulanabilir bir tedavi yöntemidir.

Gençlik Aşısı Kimler Yaptırabilir?

Gençlik aşısı ağırlıklı olarak 30-35 yaşlardan itibaren yapılan bir işlemdir. Çünkü insanlar ağırlıklı olarak 30-35 yaşlardan sonra ciddi deformasyon gelmektedirler. İlk uygulama ardından 15 gün arayla 2 seans daha uygulanması çok daha etkili sonuçlar vermektedir. Bu arada tabii çeşitli sebeplerle cildinde deformasyon olan kişilerde bu yaşların altında da olsa uzmanından bilgi alarak bu konuda işlem gerçekleştirebilirler. Daha ileri yaşlarda daha fazla seanslara ihtiyaç duyulabilir.

Gençlik Aşısı Yan Etkisi Var Mı?

Gençlik aşısı genel anlamda insanların vücudunda olan hyalüronik asitin tekrar enjekte edilmesi durumu olduğu için herhangi bir sıkıntı olmaz. Sadece enjeksiyon yerlerinde bazen sinek ısırığına benzer kızarıklıklar oluşabilmektedir. Bunlar en fazla 2-3 gün içerisinde yok olacaktır. Ayrıca alerjik reaksiyonlar da oluşabilmektedir. Bunun yanı sıra özellikle uygulama sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşamamak için sauna, hamam gibi çok sıcak ortamlarda uzak durulması tavsiye edilmektedir.

Gençlik Aşısı Ne Kadar Sürer Ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Gençlik aşısı işlemi az önce de söylediğimiz gibi kısa süren bir işlemdir. Bir seans 15-20 dakika sürmektedir. Ancak toplamda en etkili sonuçlar ilk 3 ay içerisinde alınmaktadır. Yani toplam 3 seans altında kalmak tam olarak istediğiniz sonuçları vermeyebilir. Doktorunuz ile görüştüğünüzde size en uygun gençlik aşısını size önerecektir. Uygulamadan sonra hamam, sauna gibi yerlerden kaçınmak gerekir.

Gençlik Aşısı Narkoz Altında Mı Yapılır?

Gençlik aşısı çok büyük bir işlem değildir. Bu yüzden dolayı narkoza gerek yoktur. Sadece basit bir lokal anesteziyle bu işlemin gerçekleştirilir.

Son Bilgi Yazıları