logo

Göz Çevresi Güzelleştirmesi AnkaraGöz çevresinin güzelleştirilmesinde kullanılan tedavi yöntemlerinden bazıları şunlardır;

Göz altı kırışıklıklarının düzeltilmesinde özellikle ciltte ciddi bir gevşeme varsa öncelikle son yıllarda ameliyatsız gözkapağı estetiği adıyla geçen plasma teknolojisinden yararlanıyoruz. Yaklaşık 4 senedir ülkemize giren bu uygulama, yüz bölgesinde özellikle dinamik olmayan kırışıklarda, göz kapağını ve gözaltındaki torbalanmış, elastikiyetini kaybetmiş deride etki eder ve deriyi yenileyip gerer. Daha sonra ihtiyaç varsa göz altlarında çökme, volüm kaybı ve morluk varsa dolgu uygulamaları ile tamamlanır.

Göz altı ve göz çevresi dolgu uygulamalarında uygulama yerlerine yaklaşım son yıllarda değişmiştir. Artık dolgu uygulamaları yanlızca çukur yeri doldurma şeklinde değil, kişinin doğal anatomisi korunarak eksilen ve yapılan belli noktalarla göz çevresinde dolmaktan ziyade germe etkisi daha ön planda çalışılmaktadır.

Bu da doğal ve düzgün görüntüler ortaya çıkarabilmektedir.

30-40 yaş arası kadınlarda göz çevresinde problem olanlarda öncelikle 'GENÇLİK AŞISI' diye tabir edilen saf hyalüronik asit uygulamaları veya peptid ve diğer antiaging maddeler ile kombine edilmiş hyaluronik asit uygulamaları tercihi söz konusudur.

40-50 yaş arasında ise kombine uygulamalar ile birlikte bu alanda dolgu, gözaltı ışık dolgusu gibi uygulamalar ön plana geçmektedir.

50 ve üstünde ise uygun vakalarda Plasma teknolojisi ile elastikiyet kaybını giderip deriyi yeniledikten sonra dolgu uygulamalarına geçilir. Bu dolgu uygulamalarına kaş, şakak, elmacık gibi noktalara da dokunularak germe işlemine katkı sağlanabilmekte ve homojen bir görünüm ortaya çıkabilmektedir.

Botoks ise her yaşta kaş kaldırma, kaş arası ve göz kenarının kırışıklıklarını giderilmesinde dünyada çok sayıda ve giderek de artan bir kozmetik uygulama olarak yerini her zaman korumaktadır.

Güzel ve sağlıklı günler dilerim.

Son Bilgi Yazıları