logo


İple Yüz Germe Örümcek Ağı

Birkaç yıl önce tartışmalı olan, yüz gençleştirme yöntemlerinden biri olan örümcek ağı, dünyada hakettiği yeri almaya başladı.

Daha önce yara izi, dikiş yerlerinde iz kalma gibi görülen istenmeyen yan etkiler Teknolojinin ip üretiminde gelişmesi, doktorların uygulama tekniklerinin gelişmesi ile daha çok ve güvenle kullanılmaya başlandı.

Gevşek sarkmış ciltlerde cildi sıkılaştırmak için ,özellikle çenenin kenarlarındaki yanaklarda sarkmayı toparlamak, cerrahi olmayan yöntemlerle pek mümkün olmamaktadır. Oysa örümcek ağı ile bu etkiyi kısmen de olsa yaratabiliyoruz.

Küçük ince iplerle cildin sıkılaşmasında , uzun kalın ipler yüzün mekanik olarak kaldırılmasında daha etkili olmaktadır.

Konili olan ipler ile ise daha derinde uygulama yapılır.

Bu etki yaklaşık 1 yıl sürer.

Her yıl yapılan küçük dokunuşlar bizi uzun yıllar iyi durumda tutar fazla ve doğal olmayan sonuçların ortaya çıkmasını engeller.Bunun için bir doktoru rehber edinmek gerekir.

Örümcek ağı ile yapılan kombine tedaviler daha belirgin daha doğal sonuçlar vermektedir.

Örneğin uygulamadan hemen sonra yapılan PRP, CGF (Konsantre Growth Faktör), hyalüronik asid gibi işlemler hem iyileşme sürecini hızlandırır hem de farklı mekanizmalar yoluyla ciltteki yenilenme sürecine ek bir katkı sağlar.

Veya örümcek ağı ile birlikte yapılan dolgu uygulamaları yüzün kaldırılmasında önemli bir katkı sağlar.

Son Bilgi Yazıları