logo


Örümcek Ağı Tedavisi Ankara

Örümcek ağı Ankara medikal estetik uygulamalar arasında sıklıkla tercih edilir. Her geçen gün teknolojisi değişen ve gelişen medikal ipleri ; cilt altına küçük ve ince iğneler ile yerleştirerek uygulanan bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Cilt yapısı iyi değerlendirilerek yapılması gerekir.

Örümcek Ağı Tedavisi Nedir?

Örümcek ağı Ankara Genel anlamda bir ciltte canlandırma, gençleşme kazandırma işlemidir. Doğuştan itibaren hyalüronik asit insanın cildinde bulunmaktadır. Ancak yaş ilerledikçe çeşitli deformasyonlar karşımıza çıkabilir. Doğuştan itibaren vücutta bunları hyalüronik asit sayesinde yüz çok daha parlak ve estetik görünür. Ancak yaş ilerledikçe güneş ışınlarının etkisi, kullanılan sigara, toksinler vs.. olumsuz etkisi yüzünden ciltte matlık, nemsizlik, çizgiler, kırışıklıklar oluşmaktadır. Bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak, kırışıklıkların giderilmesini sağlamak amacıyla uygulanır ve cilde hafif bir dolgunluk etkisi sağlar. Yüzün her bölgesinde rahatlıkla kullanılabildiği gibi aynı zamanda vücudun diğer bölgelerinde de kullanılabilir.

Örümcek Ağı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Örümcek ağı tedavisi genel anlamda kolajen üretimini teşvik edilmesi adına yapılan bir uygulamadır. Bu işlem kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Ameliyatlarda kullanılan iplerin, lifting yani kaldırma etkisi sayesinde ciltte bir parlama ve kırışıklarda azalma gerçekleşir. Tabii ki bu işlemler hekim tarafından önceden planlanır, hangi alana hangi tip ipten kaç tane koyulması gerektiği belirlenir. Lifting etkisinin yanı sıra kolajen üretiminin artması ve böylece cildin eski parlaklığının geri kazanılması sağlanmaktadır. Çok kısa süren bir operasyondur. 30 dakika ile 45 dakika arasında sürer. Etkisi zamanla ortaya çıkar.

Örümcek Ağı Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

Örümcek ağı tedavisi genel anlamda herkesin yaptırabileceği bir uygulamadır. Ancak tabii ki yüzdeki kırışıklıkla, ağırlıklı olarak 30-35' li yaşlardan sonra daha fazla ortaya çıkmaya başlamaktadır. Bu anlamda hekimler otuzlu yaşlardan sonra bu işlemleri yapmayı doğru bulmaktadır. Daha genç yaşlarda yapılması gerekmez.

Örümcek Ağı Tedavisi Yan Etkisi Var Mı?

Örümcek ağı tedavisi herhangi bir yan etkisi olan tedavi değildir. Bu anlamda istenildiği gibi gerçekleştirilebilecek bir işlemdir. Sadece yapılan ilk işlem sonrasında kızarıklık, morluk görülebilmektedir. Bu etki iki veya on gün içerisinde geçer. Hekim tarafından yapılması gereklidir. Bu durumda herhangi bir sıkıntı yaşanmaz.

Örümcek Ağı Tedavisi Ne Kadar Sürer ve Günlük Hayata Ne Zaman Dönerim?

Örümcek ağı tedavisi çok uzun süren bir işlem değildir. Genel anlamda en fazla 30 dakika ile 45 dakika arasında sürer. Tek seansta alınabilecek sonuçları olduğu gibi birkaç seans da gerekebilir. Tek seans 30-40 lı yaşlarda yeterli olmakla birlikte, 50’ li yaşlarda tek başına yetmeyebilir. Doktorunuz size ek tedaviler önerebilir. Cilt gençleştirme ve lifting için son yıllarda çok gelişmiş iplerle askılama, dolgu, lazer, gençlik aşısı gibi tedaviler ile kombine edilebilir.

Örümcek ağı uygulamasından sonra kızarıklık bir iki gün içinde, morluk olursa 10 günde geçeceğinden sosyal hayata dönüş 2 ile 10 gün arasında değişir.

Örümcek Ağı tedavisinde anestezi yapılır mı?

Örümcek ağı tedavisi tamamen lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir işlemdir. Yani lokal anestezik krem uygulanıp 10- 20 dk beklendikten sonra işlem uygulanabilir. Ankara'nın neresinde olursanız olun bizleri ziyaret ederek doktorlarımız ve asistanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamadan sizler de istediğiniz geri dönüşleri çok daha kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Son Bilgi Yazıları