logo

Yeni Yöntemle Hızlı Dövme Silme


Dövmeler uzun zamandır uygarlığın bir parçası haline geldi. Ancak gelen kişi sayısı kadar dövme yaptıranların sayısı arttıkça dövmesini sildirmek isteyenlerin sayısı da artıyor. Dövmelerin bu artan popülaritesine rağmen, dövmeli insanların yaklaşık yüzde yirmisi eski dövmelerinden kurtulmak istemektedir. Eski dövmeleri silmek istememizin birçok nedeni olabilir. Dövme, unutmak istediğiniz birini hatırlatıyor olabilir, artık beğenmiyor olabilirsiniz veya sadece solmuş ve estetik olarak çekici olmayabilir. Bu dövmeleri silmek günümüz Lazer teknolojisi ile mümkün olabilmektedir,

Ankara'da dövme silme

Lazerle dövme silme, uzun zaman alır. Lazerle dövme silme, dövmeyi oluşturan boya parçacıklarını gidermenin en etkili yöntemidir. Ancak birden fazla tedavi gerekebilir. Farklı dövme sanatçıları farklı mürekkep türleri kullandığından ve tam olarak hangi mürekkebin kullanıldığını bilmenin bir yolu olmadığından, bazı dövmelerin tedavisi uzun sürebilir. Ortalama 6-10 seans gerekebilir. Günümüzde kullanılan mürekkepler ve renklerdeki farklılıklar nedeniyle, lazerle dövme silme işlemi için , kaç seansa ihtiyaç duyulacağını tahmin etmek imkansızdır. Bazı mürekkep renkleri ve mürekkep türlerinin çıkarılması diğerlerinden çok daha zordur. Lazerle dövme silmedeki bu zorluk nedeniyle, dövmeyi etkili bir şekilde daha kolay bir şekilde silmeye yardımcı olabilecek hızlandırılmış lazer tedavisi yöntemleri ve gelişmiş lazer teknolojileri ve metodları vardır.

Ankara'da uygulanabilen Q-SWITCH lazer dövme silme dövme sisteminde altın standart bir lazerdir Q-SWITCH lazerler, mikroskobik düzeyde boya zerrelerini parçalar ve pigmenti cilde bırakır, böylece doğal olarak yeniden emilip, hücrelerimiz tarafından temizlenir ve dövme yavaş yavaş kaybolur. Aynı lazer teknolojisi, pigmente lezyonları, kahverengi lekeleri, güneş lekelerini ve yaşlılık lekelerini yüzde ve vücuttan çıkarmada da etkilidir.

Q-switched lazerin dövme silmedeki önemi, dövmelerdeki tüm mürekkep renklerini silebilmesinden kaynaklanır. Lazerle dövme silme seanslarının sayısı, tamamen çıkarılması için dövmenin büyüklüğü ve mürekkep renginin türü gibi faktörlere bağlı olarak değişir.

R20 dövme silme lazeri

Bu metod Q switch lazer ile 20 dakika aralıklarla toplam 4 seans uygulaması aynı günde gerçekleşir. Böylece silme daha hızlı olur. Ancak uygun hastalarda yapılmalıdır. Aksi halde hasar bırakır. Örneğin eğer kırmızı kahverengi bir lekede kullanılan 532 dalga boyunda bu yöntem uygulanmaz.

Bu R20 dövme sildirme oldukça etkilidir ve istenmeyen dövmelerinin hemen silinmesi gereken hastalar (askerlik, düğün, polis sınavları, hosteslik mülakatı vs ) için bir seçenektir.

Dövme çeşitleri

Dövme, dermiste pigment varlığı olarak tanımlanabilir.

Dövmeler beş kategoriye ayrılabilir:

profesyonel,

amatör,

kozmetik,

travmatik,

tıbbi

Profesyonel dövme

Profesyonel dövmeler, sürekli olarak içi boş bir iğne kullanılarak pigment enjekte edilerek yapılır. Yüksek yoğunluklu mürekkep birikimi ile sonuçlanan bir dövmedir. Dövme mürekkep, çeşitli renkler üretmek için organometalik boya karışımından yapılır. Derin dermisde zamanla,lenf damarı yoluyla lenf düğümüne pigment göçünün bir sonucu olarak renk kaybolur. Böylece eski dövmeler solgun ve belirsiz görünecek.

Amatör dövme

Amatör dövmeler genellikle profesyonel dövmelere göre daha az yoğun görünür ve enjekte edilir. El tipi iğne veya ev tipi makineler kullanarak ve bu nedenle çıkarılması daha kolaydır. Kullanılan iğne, içi boş değildir ve yalnızca mürekkep biriktirme işlevi görür kül, kömür, Hint mürekkebi gibi malzemeler olabilir.

Kozmetik dövme

Kalıcı eyeliner, kaş ve ruj gibi kozmetik dövmeler genellikle mikropigmentasyon tekniği ile yapılır. Kahverengi, siyah, ten rengi veya kırmızı renk genellikle şunları içerir:

Lazer ışınlaması çıkarılması zor dövmelerdir. titanyum dioksit ve ferrik dioksit cildi daha da koyulaştırabilecek oksidasyonu indükler (paradoksal hiperpigmentasyon).

Travmatik dövme

Travmatik dövmeler, metaller içeren patlama veya travmayı takiben cam, toz ve karbon içeren partiküller. Profesyonel dövmelerin silinmesi amatör dövmelere göre çok daha zordur ve dövmeyi tamamen temizlemek için 6 ila 10 tedavi seansı gerekebilir.

Lazer dövme silme etkili midir?

Dövme mürekkebi lazer enerjisini emer ve bu da dövme mürekkebini mikropartiküllere ayırır ve bunlar sonunda vücudun fagosit ve lizozomların etkisi ile elimine edilir. Lazerle dövme silme diğer lazer tedavileri gibi seçici fototermoliz prensibine göre yapılır. Renk ne kadar koyu olursa, lazer tarafından o kadar fazla emilir ve o kadar kolay yok edilir. Zamanla, mürekkep parçacıkları birkaç hafta içinde vücudun kendi sistemi ile temizlenir. Yeşil veya pembe gibi daha açık dövme renklerini çıkarmak, kesinlikle siyah olanlardan daha zordur.

Lazerle dövme silme işleminden yarım saat önce topikal bir uyuşturma kremiyle dövme bölgesini uyuşturulur. İlk birkaç tedaviden sonra, tedavi edilen alanın geçici olarak beyazladığını fark edeceksiniz. Zamanla dövme kaybolur ve cilt doğal rengine döner. Dövme silme işlemi, dövmeyi yaptırmaya nazaran çok daha uzun sürer. Renk sayısına, dövmenin boyutuna ve boyanın türüne bağlı olarak en az altı tedavi seansına ihtiyaç duyulur. Siyah dövmelerin çıkarılması çok renkli dövmelerden daha kolaydır, ancak tüm dövmeler uygun lazer ayarlarıyla tedavi edilebilir. Eski dövmeyi çıkarmak bazen daha zor olabilir. Bu nedenle, en iyi sonuçlar için dövme silme konusunda bir uzmana danışmak çok önemlidir.

Picosure'un enerjisi hızlı bir şekilde iletilir, bu da ısı oluşumunu azaltır. Bu dalgalar, termal yaralanma olmaksızın kollajen üretiminin artmasına yol açan gelişmiş bir inflamatuar iyileşme tepkisini başlatır. Pikosaniye lazer hızlıdır, dövme mürekkebini parçalar ve her cilt tipini tedavi edebilecek şekilde tasarlanmıştır. Picosure lazer ayrıca tüm cilt tiplerini tedavi eder ve çiller, yaşlılık lekeleri, güneş hasarı ve akne izleri gibi koyu lekeleri güvenle tedavi eder.

Ankara’ da lazerle dövme silmenin maliyeti nedir?

Bir lazerin maliyeti, dövmenin boyutuna, konumuna ve rengine bağlıdır. Bir hasta lazerle dövme silmede R20 yöntemini seçerse, tek bir günde birden fazla seans yapılır ve dövme silme maliyeti artar.

Kaç dövme silme seansına ihtiyacım olacak?

Dövme silme tedavilerinin sayısı birkaç faktöre bağlıdır:

mürekkebin türü

dövmedeki mürekkep renkleri

dövmenin boyutu

dövmenin derinliği

cilt tipi yani ten rengi

Lazerle dövme sildirme, cildin lazer tedavisinden dolayı iz bırakmasını istemediğiniz için aşamalı bir işlemdir. Genel olarak lazerle dövme silme altı veya daha fazla seans sürebilir. R20 yaptırmayı seçerseniz, lazerle dövme silme seanslarının sayısı önemli ölçüde azaltılabilir.

Lazerle dövme silmenin yan etkileri nelerdir?

Lazerle dövme tedavinizden hemen sonra bir miktar morarma, kızarıklık veya kabuklanma fark edebilirsiniz. Bu yan etkiler genellikle yaklaşık bir hafta sonra düzelir. Lazer tedavinizde uygun cilt bakımı, istenen sonuçlar için esastır. Lazerle dövme silme işleminin diğer olası yan etkileri, lazer uygulanan mürekkebe karşı kabarcıklar veya reaksiyonlar ve cilt beyazlatma etkisidir.

Eski, modası geçmiş veya istenmeyen bir dövmenin görünümünden memnun değilseniz, lazerle dövme silme işlemi yardımcı olabiliriz. Daha fazla bilgi için 05320181412 numaralı telefondan Ankara merkezli kliniğimizi arayabilrsiniz.

Son Bilgi Yazıları